Bemutatkozás

Moderátor: PrKacsa

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2017.09.21. 20:02

Sziasztok!

Pár szót mondok magamról:
Jelenleg 25 éves vagyok.
Tinédzserként ismertem meg a RPG Maker-t még a nold.hu játékgyűjtemény oldalon keresztül.
Első RPG játék, amivel játszottam, a "Jani a hős" volt a Dzsemboritól.
Engem is elkezdett érdekelni a műfaj, így nekikezdtem saját magam is pár játékot készíteni kisebb-nagyobb sikerrel.

Azóta évek teltek el...
A játékkészítés miatt eléggé érdekelni kezdett a rendes programozás, így megtanulhattam a C++, a Basic, a PHP, a JavaScript, a HTML és XML programozást.
A weblap készítés és játékkészítés kedvenc szabadidős tevékenységem lett.
Ha bármibe kell segítség a fentiekkel kapcsolatban, akkor nyugodtan írjatok.

Ám bár nem csak RPG Makeres játékokkal szeretek játszani, hanem mindenféle multiplayeres/singleplayer-es játékkal is.
Akár itt a fórumnak az egyik kategóriájába megbeszélhetjük, mikor indítunk játékszervereket, így bárki, akit érdekel a játék, becsatlakozhat :)

Melina
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Melina » 2018.05.22. 18:00

Üdv.

Teljesen véletlenül bukkantam a fórumra még annó 2017-ben. (Mostvoltazisnemgáz) A Makerezést viszont már pár éve űzöm kisebb-nagyobb sikerrel és kihagyásokkal. Még a sulis éveimben kezdtem hozzá, aztán sajnos a tanulás meg a többi elnyomta valahogy. Jelenleg VX Ace-t használok.

Habár infós osztályban voltam és programozást is tanultam... Az évek alatt a tanárok és az iskola rendesen elvette a tőle a kedvem. Mostanában kezdek csak valahogy visszatérni, de túl sokat felejtettem. Hm. Van ilyen.

A legelső Makeres játék amivel játszottam, az az Amnézia volt a MoonDragontól. Plusz a Karácsonyi Amnézia és a Jani. Aztán utólag áttértem a külföldi Makeres játékokra: Ib, The Witch's House, Yume Nikki. Ezek mellett pedig imádom a régi konzol játékokat. (NES, SNES, stb.)

Játékkészítés tekintetében a térképek készítése a kedvenc részem és a grafikával való szórakozás. Igaz meggyőződésem, hogy nem a grafika teszi a játékot. Attól még jót tesz a lelkemnek ha elszórakozhatok vele.

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.05.30. 18:00

Szia!

Köszönöm szépen a bemutatkozásod.
A Makerezést viszont már pár éve űzöm kisebb-nagyobb sikerrel és kihagyásokkal. Még a sulis éveimben kezdtem hozzá, aztán sajnos a tanulás meg a többi elnyomta valahogy. Jelenleg VX Ace-t használok.
Ha segítség kell makerezéssel kapcsolatban, örömmel segítek.
Kérdéseidről nyugodtan nyiss akár témát is a RPG Maker Segítség topikba, majd ahogy időm engedi, válaszolok rá. :)
Vagy akár, ha RPG makeres tutorialokat szeretnél megosztani, ugyanazon topikba van rá lehetőség.
Ezek mellett pedig imádom a régi konzol játékokat. (NES, SNES, stb.)
Ezek nekem is nagy kedvenceim.
Milyen konzolos játékokkal játszottál? :)

A lényeget mégis hátrahagytam:
Érezd magad otthon nálunk. :)

Adam

Hozzászólás Szerző: Adam » 2018.05.30. 19:55

Üdv a fórumon, Melina!

Sosem késő újrakezdeni a régi kedvenceket. Az hogy szereted a régi konzol játékokat már el is árulta hogy tudod mi a dörgés az RPG Maker világában. Amióta nem foglalkoztál játékkészítéssel, de akár a programozást is idevehetem, gondolom rengeteg ihletet szereztél ezekből a retró dolgokból amiket felhasználhatsz. A magam részéről én sosem voltam a készítő típus, de ezeket a régi játékokat a mai napig élvezem, vagy jobban mondva a mai napig sem tudtam áttérni az újabbakra.

Ha bármi kérdésed van, fordulj nyugodtan hozzánk.

Melina
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Melina » 2018.05.31. 20:50

Köszönöm, ha elakadok valamiben, vagy lesz valami megosztanivalóm, akkor majd jeletkezem :D (Habár süti vagyok fórumhoz, most járok ilyen oldalon először, mint felhasználó .-.)
Milyen konzolos játékokkal játszottál?
A konzolos listámhoz adok egy linket, így egyszerűbb mindenkinek, remélem. (Összeírva szerkesztési célból)

Az igaz, hogy nem vagyok kezdő az RPGk terén, de azért szerencsére még most is érnek meglepetések egy-egy játék miatt. Szeretem kitapasztalni minden játék egyedi játékmenetét, szerintem ez érdekes. Mikor a játékomon dolgozok, vagy csak próbálok felépíteni valami értelmesnek nevezhető történetet (legnehezebb rész, komolyan), akkor is próbálok rámenni arra, hogy valami olyat vigyek bele, amit eddig nem láttam vagy nem tapasztaltam máshol.
A magam részéről én sosem voltam a készítő típus, de ezeket a régi játékokat a mai napig élvezem, vagy jobban mondva a mai napig sem tudtam áttérni az újabbakra.
Haha, az újabbakra én sem tudok nagyon rátérni. Néha előfordul, de... nem tart sokáig a láz.

Adam

Hozzászólás Szerző: Adam » 2018.06.01. 22:41

Melina írta:
2018.05.31. 20:50
A konzolos listámhoz adok egy linket, így egyszerűbb mindenkinek, remélem. (Összeírva szerkesztési célból)
UT2004, na az a játékok királya, még ha nem is játszom állandó jelleggel. Nem mondhatnám hogy rajongója vagyok a sorozatnak mert igazából csak a 2004-el játszottam hosszabb ideig, de az tény hogy az UT3 vagy UT4 a közelébe sem ér. :)

De tényleg az a baj amúgy, felrakom az új játékot, szépen néz ki, vannak jó játékelemek, még meg is jegyzem magamban hogy milyen remek, majd pár nap múlva már a címére sem emlékszem annyira ráunok. Szerintem az egyszerűség ami hiányzik azokból, jó a körítés de az alap gyenge.

Melina
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Melina » 2018.06.03. 13:27

Én az Classic-al kezdtem az UT-s pályafutásom. Még ált. suliban osztálytársakkal nyomtuk. :D (Én voltam az egyetlen lány a csapatban, pff) Azóta jobban megszerettem a 2004-et, de a Classic mindig valahogy olyan... különleges marad nekem. Lehet csak a nosztalgia miatt.

Én azért a címeket megjegyzem, ha másért nem is, akkor azért, hogy tudjam, "ok, ezt a játékot kerülni kell"... Esetleg játék sorozatot ha odáig fajulnak a dolgok.

Nem tudom, lehet hülyeséget mondok, de valahogy a régebbi játékokon jobban lehet érezni, hogy "szeretettel készültek" és ezért teljesen más érzést is keltenek bennem.

Adam

Hozzászólás Szerző: Adam » 2018.06.04. 23:31

Biztos van benne valami mert én is mindig erre gondoltam, csak valahogy sosem vettem túl komolyan ezt a nézőpontot. Tény hogy lehet élvezni és gyűlölni a játékkészítést, de végső soron azért adják ki hogy profitjuk legyen belőle ami az újabb játékok kiadásához adja az alapot. Freeware és open source játékok ugye más ebből a szempontból.

Iskolai gépeken mi is UT99-eztünk egy rakást, más játékot el sem bírtak amik ott voltak. Az UT2004 azért volt különlegesebb élmény, mert azt mi választottuk és nem csak azért volt fent mert mást nem bírt a gép. De bár lettek volna lányok közöttünk akiket érdekelt volna a játék. :D

Melina
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Melina » 2018.06.05. 19:55

Tény, mindenki aki kiad, az akar valamiféle bevételt és valamilyen szinten ez is a cél. De azért szerintem lehet érezni a különbséget olyan játékok között amiket csak bevétel céljából csináltak (legalábbis remélt bevétel), vagy a bevétel és az élvezet miatt, hogy "valamit átadjanak" vele. Vagy őrült vagyok, aztán itt mindenfélét képzelődök. Haha. Hm.

Ezzel nem azt mondom, hogy minden új játékból hiányzik ez, mert nem. A régiek között is vannak kukába való rossz játékok, oh, de mennyi. Rengeteg.

UT2004-et én is suliban ismertem meg. Aztán... leloptam a gépről és hazavittem...

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.06.06. 21:56

UT2004-et én is suliban ismertem meg. Aztán... leloptam a gépről és hazavittem...
A régi gondtalan sulis idők, amikor az infóórák tényleg csak a játékról és a szórakozásról szóltak. :)
Még visszaemlékszem, hogy a Terep2-t én is leloptam a sulis gépről. :D
Nem volt valami nagy cucc játék, de élveztem vele játszani.
Persze volt olyan játék is, amit én vittem fel a sulis gépre, mint például a Volfied-et, meg azt hiszem a ReVolt-ot is. :)

Válasz küldése