Bemutatkozás

Adam

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Adam » 2018.06.06. 21:59

Mi annak idején eredeti CD-ről raktuk fel iskolai gépekre, de biztos vagyok benne hogy voltak akiknek megtetszett és lemásolták annó, ahogy te is nálatok. Amúgy megvettem GOG.com-on amikor alig került $2-ba, így megvan digitálisan is, biztos ami biztos. :)

Amúgy teljesen értem mire gondolsz. Nekem a modern játékok gyakorlatilag zéró egyedisége ami jobban szemet szúr. Mennyire egy kaptafára készülő FPS/TPS játékok ahol csak a grafika számít, és szinte beleszuggerálják az emberbe hogy jók. Réginél azt látom hogy ami nem ment grafikailag, azt kihangsúlyozták játékmenetileg, és sokszor marha jó eredmények születtek. Gondolok itt a Jedi Academy-re vagy a Legend of Kage-re.

Melina
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Melina » 2018.06.07. 17:40

Terep2! Erre emlékszem :D Hogy elvoltam vele én is, aztán igazából igen, nem volt nagy cucc. Nálunk a Jazz Jackrabbit és a Worms volt még a gépeken :D Meg hát játszhattunk Super Mariot, de csak akkor ha el tudtuk indítani parancssorból... Aztán később már más se volt a gépeken, csak Counter Strike. Annak pedig nem voltam nagy rajongója, így véget is ért a játékos pályafutásom az iskolában. Emlékszem, egyik osztálytársam még be is szólt egyszer, hogy UT-t játszok, nem CS-t.

Az egyediség hiányába és a grafikába egyetértek. De nem csak a játékok terén látom ezt, hm. Sajnos. Én elhiszem, hogy nagyon nehéz kitalálni valami egyedit, hiszen annyi minden van már. De azért ha megnyitok egy játékot és elkezdek játszani, akkor ne az jusson már eszembe, hogy x másik játékban is pont ugyan ilyen a játékmenet például.

Úgy tűnik megfordultak manapság az elvárások, ha jó a grafika, akkor jó a játék, ha nem, akkor nem. Nekem is vannak ilyen ismerőseim... "Biztosan nem nézem meg ezt az animét, milyen béna már a grafika..." , "Biztosan nem fogok játszani vele, olyan régi...", "Nem tudom, hogy te hogyan tudod ezt megnézni / játszani vele." Nem mintha a grafika milyensége befolyásolná például a történetet amit az adott játék / akármi átad. Persze, hozzátesz ha szép a grafika, de... Ne ezen múljon már. Emiatt én akarok kihagyni semmi jót. :D

Lupastic
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lupastic » 2018.06.07. 20:37

Sziasztok. ^^

Jómagamat szintén a régi veterán RPG-sek közé sorolnám, habár én csak fogyasztóként tevékenykedtem mindig is, nem kreátorként. :) Annó bele-belenéztem a készítőfelületbe, de fél óra után rájöttem, hogy nekem afféle programozáshoz nincs affinitásom/türelmem/lélekjelenlétem/energiám/akaraterőm/alkotási készségem. :D Így megmaradtam tipikusan olyannak, aki csak szereti végigjátszani azt, amit mások kiadnak a kezeik közül, és jópár alkalommal - ha lehetőségem volt rá - tanácsokkal, esetleg "teszter"kedéssel segítettem az illető készítőt a továbbiakban, felfedeztem neki az esetleges bugokat (alaposan szeretek valamit végigjátszani.. :twisted: ), nyelvtani hibákat, ésatöbbi. :D

Jelenleg szintén 25 éves vagyok, valamikor 2004 környékén (kb 11 évesen) fedeztem fel az RPG-k világát, és mivel az RPG maker 2000 volt az első engine, ami által készült játékokkal játszottam, mindig is az azáltal készülteket éreztem a legközelebb magamhoz. Azonbelül is természetesen az Amnéziát. ♥ (Utána jöttek szépen sorban a Dzsemboris gamek, Az RDE által készült Dragon Blade-k, a Niton, Dreamland részek, School-Túra a "braindead solution" TM-től, und so weiter.)

Az MDE-től az Amnézia volt a legelső játékom, bár nem maga az Amnézia volt a legelső, amivel kockulgattam a gépen, hanem még kb 10 évesen, ez a mégrégebbi f*stalicska játék, az "Ignition" nevű - Need 4 Speed bőven kezdetlegesebb és korábbi kocsis verziójának mondható egyszerű kis játék. :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=f2lajsZt4Hg&t

Egy kis gameplay link, az érdeklődőknek, hogy miről van szó. xDDD

Utólag sajnos 14 évvel később továbbra sem tudom megköszönni annak az illetőnek, aki a családunk ismerőse volt, és eljött hozzánk megmutatni az Amnéziát, de azt biztosan sikerült elérnie, hogy ennyi idő után is nagy érdeklődéssel keressek utána, ha készülnek még hasonló játékok. :) Ugyebár nem kell ecsetelni, hogy mostanra sajnos nem feltétlenül ezekre a játékokra van igény a legtöbb ember részéről. 2003-2008/9 környékén, amikor még fénykorát élte az RPG maker, főleg itt hazai pályán, akkor készült a legtöbb játék, és akkor volt kedve igazán mindenkinek alkotni. Mostanra csak azok maradtak fanok, és foglalkoznak hasonlóval, akik jópár éve, esetleg szintén gyerekkorukban ismerkedtek meg az egésszel, és hozzánőttek az RPG-s játékokhoz.

Őszintén szólva én is bevallanám, hogy manapság azért egy Call of Duty jellegű FPS játék, vagy bármilyen MMORPG-s/OP grafikával rendelkező stratégiai játék időszakát éljük igazán, és ha tehettem/tehetem akár haveroknál, akár régebbi gépemen, én is már ezt a korszakomat élem, hogyha már játszottam, akkor inkább ilyesmikkel játszottam, nem RM-es gamekkel. Dehát azért.. ha egyszer hozzánősz egy ilyen csekélyebb grafikával rendelkező platformhoz, ami attól függetlenül még mindig nem tud érdekelni, mivel lehet vele kegyetlen jót és élvezhetőt alkotni, akkor úgyse engeded el, és mindig emlékezni fogsz rá. :D
És valóban, a legtöbb makeres játék mindig is örökzöld marad, mindig lehet élvezni, és olykor sokkal többet ér, mint egy nulla sztorival rendelkező de komplexebb és jobb grafikájú 2018-as kaszabolós játék. :D

Mikor 5-6 év után kihagyással újrajátszottam pl. az Amnéziát, Karácsonyi Amnéziát, és az Emlékcsavart, azt hittem, hogy beleőrülök a nosztalgiázásba, azoktól a zenéktől, amelyek ingame szólnak... :( :( Annyi idő után ismét hallani, mint elsők között lévő játékod...

Épp ezért jó látni, hogy létezik egy ilyen fórum is, ami talán visszahoz egy régebbi Moondragon Entertainment-es feelinget, főleg a Fórum-részről. :) Ott is jó volt mindig jelen lenni és követni az eseményeket.
A Facebook-on lévő RPG maker Hungary csoportba is érdemes benézni, és onnan is nagyon érdemes ide átnézni. (Én így jöttem... :D )
Sok sikert kívánok így nektek, mivel egy tök jópofa és működőképes, jól kinéző fórumot dobtatok itt össze, tehát megérdemelnétek, hogy több ember gyűljön majd itt össze. :D
Sok sikert mindenkinek a készülő játékához is. A magam részéről maradok továbbra is fogyasztó, aki csillogó szemekkel várja, és végigjátssza, ha kijön valami, szóval érdeklődő táborotok az mindig is lesz, aki ezt olvassa, és magára ismer. ;)
So near and yet so far.

PrKacsa2017
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa2017 » 2018.06.08. 10:59

Melina írta: Meg hát játszhattunk Super Mariot, de csak akkor ha el tudtuk indítani parancssorból...
A DOS-os Mario egyik régi kedvencem volt, a DOS-ra írt Dyna Blaster-el (Bomberman) együtt,
mondjuk lehet még egyszer-kétszer kivinném, de már Win7 és fentebbi verziókon már sajnos csak DOS Box-al fut.
Melina írta: Aztán később már más se volt a gépeken, csak Counter Strike. Annak pedig nem voltam nagy rajongója, így véget is ért a játékos pályafutásom az iskolában.
A CS-nek én sem voltam akkora nagy rajongója, bár próbálgattam, de még az is jobb messze minden más játéknál. :)
Lupastic írta:Az MDE-től az Amnézia volt a legelső játékom, bár nem maga az Amnézia volt a legelső, amivel kockulgattam a gépen, hanem még kb 10 évesen, ez a mégrégebbi f*stalicska játék, az "Ignition" nevű - Need 4 Speed bőven kezdetlegesebb és korábbi kocsis verziójának mondható egyszerű kis játék. :D :D
Videó alapján elég jónak tűnik, lehet kipróbálom majd. :)
Iskolásként volt egy autó versenyzős játék, amit nagyon bírtam, bár a játék pontos megnevezésére nem emlékszem, csak annyira, hogy a játék nevébe benne volt a "Battle" szó.
Bár sokat keresgéltem ezt a játékot a neten, sehol sem találtam meg.
Amit most belinkeltél, néhány dologba hasonlít hozzá, de még mindig nem az. :)
Lupastic írta:Utólag sajnos 14 évvel később továbbra sem tudom megköszönni annak az illetőnek, aki a családunk ismerőse volt, és eljött
hozzánk megmutatni az Amnéziát, de azt biztosan sikerült elérnie, hogy ennyi idő után is nagy érdeklődéssel keressek utána,
ha készülnek még hasonló játékok. :)
Számomra a RPG-s korszak a Jani a Hős-től kezdődött el, de arra is teljesen véletlenszerűen bukkantam rá. :)
Keresgéltem ingyenes játékokat, hogy valamivel elüssem az időt, és így találtam a mostanra nem üzemelő nold.hu weboldalra,
ahol mindenféle játékot töltögettem lefele, ott bukkantam rá a játékra.
Majd mikor kijátszottam, utánanéztem annak, hogy vannak-e még ilyen játékok, és ott találtam linket a MoonDragon-ról, azóta a műfaj az egyik kedvencem.

A RPG játékokon kívül még nagy kedvenceim az AGS (Adventure Game Studio)-val készült játékok, (bár abba elég nehéz létrehozni dolgokat).
Ha már konkrét AGS játékról beszélek, akkor inkább a PilczStudios által létrehozott Norbi játéksorozat tudom ajánlani:
http://pilczstudios.around.hu/
Lupastic írta:Sok sikert kívánok így nektek, mivel egy tök jópofa és működőképes, jól kinéző fórumot dobtatok itt össze, tehát megérdemelnétek, hogy több ember gyűljön majd itt össze. :D
Sok sikert mindenkinek a készülő játékához is. A magam részéről maradok továbbra is fogyasztó, aki csillogó szemekkel várja, és végigjátssza, ha kijön valami, szóval érdeklődő táborotok az mindig is lesz, aki ezt olvassa, és magára ismer. ;)
Köszönjük szépen. :)

A fórumot, ahogy a blogot is, igyekszem egyre több tartalommal kibővíteni, illetve ha van rá igény RPG játékkészítős versenyeket is szerveznék (akár még nyereménnyel is), ezzel is népszerűsíthetőek a RPG játékok.

Lupastic
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lupastic » 2018.06.08. 16:21

PrKacsa2017 írta:Köszönjük szépen. :)

A fórumot, ahogy a blogot is, igyekszem egyre több tartalommal kibővíteni, illetve ha van rá igény RPG játékkészítős versenyeket is szerveznék (akár még nyereménnyel is), ezzel is népszerűsíthetőek a RPG játékok.
Ugyan. :D Amit mindenképp ismét ajánlanék, hogy az FB-s csoportot a fórummal lehetőleg érdemes lenne összekötni, átcsalogatni az embereket, és még egy nagyobb kupacba (Santiéval együtt, úgyis ismét ritkán van ideje kipróbálni a többi játékot, ésaztán kitenni az oldalra, amelyik érdemes rá) összegyűjteni az összes létező (értelmes, és játszható/játékra való) játékot egy közös nagy csokorba. Így most picit értelmetlen is nekem, hogy ott is van egy lista, meg itt is készül egy igazából...
So near and yet so far.

PrKacsa2017
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa2017 » 2018.06.09. 00:03

Ugyan. :D Amit mindenképp ismét ajánlanék, hogy az FB-s csoportot a fórummal lehetőleg érdemes lenne összekötni, átcsalogatni az embereket, és még egy nagyobb kupacba (Santiéval együtt, úgyis ismét ritkán van ideje kipróbálni a többi játékot, ésaztán kitenni az oldalra, amelyik érdemes rá) összegyűjteni az összes létező (értelmes, és játszható/játékra való) játékot egy közös nagy csokorba. Így most picit értelmetlen is nekem, hogy ott is van egy lista, meg itt is készül egy igazából...
Egyenlőre még minden így marad, majd később lehet ez még változni fog, addig viszont még hosszú utat kell megtennem. :)

Adam

Hozzászólás Szerző: Adam » 2018.06.11. 22:22

Üdv a fórumon, Lupastic!

Én is mindig azt akartam volna amiről most beszélsz. Sok kis RPG Maker csoport volt mindenhol, de hiába ha mindenki mást akart, legalábbis én mindig ezt a választ kaptam valahányszor azzal jöttem elő hogy nagyon jó lenne közös csoportba hozni mindenkit. Imádnám ha mindenki nyitott lenne rá, de erről csak a tagok kérdezhetnék megy egymást. Viszont ha megteszik és mindenki hangoztatná hogy igenis fogjon össze mindenki aki szereti a Maker-t, akkor annyira simán összejöhetne egy nagy egyesítés. :)

Lupastic
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lupastic » 2018.06.13. 15:01

Adam írta:
2018.06.11. 22:22
Üdv a fórumon, Lupastic!

Én is mindig azt akartam volna amiről most beszélsz. Sok kis RPG Maker csoport volt mindenhol, de hiába ha mindenki mást akart, legalábbis én mindig ezt a választ kaptam valahányszor azzal jöttem elő hogy nagyon jó lenne közös csoportba hozni mindenkit. Imádnám ha mindenki nyitott lenne rá, de erről csak a tagok kérdezhetnék megy egymást. Viszont ha megteszik és mindenki hangoztatná hogy igenis fogjon össze mindenki aki szereti a Maker-t, akkor annyira simán összejöhetne egy nagy egyesítés. :)
Ígybizony, és úgy végre beindulna újból a játékkészítési ihlet is sokak részéről, újult erővel, újult kedvvel, az önzőségemnek pedig csak ez számít. :twisted: :twisted: Hogy legyen ismét új kivihető faszányos magyar RM-es játék. :evil: :lol:
So near and yet so far.

Válasz küldése