Bemutatkozás

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2017.09.21. 20:02

Sziasztok!

Pár szót mondok magamról:
Jelenleg 25 éves vagyok.
Tinédzserként ismertem meg a RPG Maker-t még a nold.hu játékgyűjtemény oldalon keresztül.
Első RPG játék, amivel játszottam, a "Jani a hős" volt a Dzsemboritól.
Engem is elkezdett érdekelni a műfaj, így nekikezdtem saját magam is pár játékot készíteni kisebb-nagyobb sikerrel.

Azóta évek teltek el...
A játékkészítés miatt eléggé érdekelni kezdett a rendes programozás, így megtanulhattam a C++, a Basic, a PHP, a JavaScript, a HTML és XML programozást.
A weblap készítés és játékkészítés kedvenc szabadidős tevékenységem lett.
Ha bármibe kell segítség a fentiekkel kapcsolatban, akkor nyugodtan írjatok.

Ám bár nem csak RPG Makeres játékokkal szeretek játszani, hanem mindenféle multiplayeres/singleplayer-es játékkal is.
Akár itt a fórumnak az egyik kategóriájába megbeszélhetjük, mikor indítunk játékszervereket, így bárki, akit érdekel a játék, becsatlakozhat :)

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.05.30. 18:00

Szia!

Köszönöm szépen a bemutatkozásod.
A Makerezést viszont már pár éve űzöm kisebb-nagyobb sikerrel és kihagyásokkal. Még a sulis éveimben kezdtem hozzá, aztán sajnos a tanulás meg a többi elnyomta valahogy. Jelenleg VX Ace-t használok.
Ha segítség kell makerezéssel kapcsolatban, örömmel segítek.
Kérdéseidről nyugodtan nyiss akár témát is a RPG Maker Segítség topikba, majd ahogy időm engedi, válaszolok rá. :)
Vagy akár, ha RPG makeres tutorialokat szeretnél megosztani, ugyanazon topikba van rá lehetőség.
Ezek mellett pedig imádom a régi konzol játékokat. (NES, SNES, stb.)
Ezek nekem is nagy kedvenceim.
Milyen konzolos játékokkal játszottál? :)

A lényeget mégis hátrahagytam:
Érezd magad otthon nálunk. :)

Endymion

Hozzászólás Szerző: Endymion » 2018.05.30. 19:55

Üdv a fórumon, Törölt felhasználó!

Sosem késő újrakezdeni a régi kedvenceket. Az hogy szereted a régi konzol játékokat már el is árulta hogy tudod mi a dörgés az RPG Maker világában. Amióta nem foglalkoztál játékkészítéssel, de akár a programozást is idevehetem, gondolom rengeteg ihletet szereztél ezekből a retró dolgokból amiket felhasználhatsz. A magam részéről én sosem voltam a készítő típus, de ezeket a régi játékokat a mai napig élvezem, vagy jobban mondva a mai napig sem tudtam áttérni az újabbakra.

Ha bármi kérdésed van, fordulj nyugodtan hozzánk.
The prince who longed to the princess of the Moon

Endymion

Hozzászólás Szerző: Endymion » 2018.06.01. 22:41

Törölt felhasználó írta:
2018.05.31. 20:50
A konzolos listámhoz adok egy linket, így egyszerűbb mindenkinek, remélem. (Összeírva szerkesztési célból)
UT2004, na az a játékok királya, még ha nem is játszom állandó jelleggel. Nem mondhatnám hogy rajongója vagyok a sorozatnak mert igazából csak a 2004-el játszottam hosszabb ideig, de az tény hogy az UT3 vagy UT4 a közelébe sem ér. :)

De tényleg az a baj amúgy, felrakom az új játékot, szépen néz ki, vannak jó játékelemek, még meg is jegyzem magamban hogy milyen remek, majd pár nap múlva már a címére sem emlékszem annyira ráunok. Szerintem az egyszerűség ami hiányzik azokból, jó a körítés de az alap gyenge.

Endymion

Hozzászólás Szerző: Endymion » 2018.06.04. 23:31

Biztos van benne valami mert én is mindig erre gondoltam, csak valahogy sosem vettem túl komolyan ezt a nézőpontot. Tény hogy lehet élvezni és gyűlölni a játékkészítést, de végső soron azért adják ki hogy profitjuk legyen belőle ami az újabb játékok kiadásához adja az alapot. Freeware és open source játékok ugye más ebből a szempontból.

Iskolai gépeken mi is UT99-eztünk egy rakást, más játékot el sem bírtak amik ott voltak. Az UT2004 azért volt különlegesebb élmény, mert azt mi választottuk és nem csak azért volt fent mert mást nem bírt a gép. De bár lettek volna lányok közöttünk akiket érdekelt volna a játék. :D

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.06.06. 21:56

UT2004-et én is suliban ismertem meg. Aztán... leloptam a gépről és hazavittem...
A régi gondtalan sulis idők, amikor az infóórák tényleg csak a játékról és a szórakozásról szóltak. :)
Még visszaemlékszem, hogy a Terep2-t én is leloptam a sulis gépről. :D
Nem volt valami nagy cucc játék, de élveztem vele játszani.
Persze volt olyan játék is, amit én vittem fel a sulis gépre, mint például a Volfied-et, meg azt hiszem a ReVolt-ot is. :)

Endymion

Hozzászólás Szerző: Endymion » 2018.06.06. 21:59

Mi annak idején eredeti CD-ről raktuk fel iskolai gépekre, de biztos vagyok benne hogy voltak akiknek megtetszett és lemásolták annó, ahogy te is nálatok. Amúgy megvettem GOG.com-on amikor alig került $2-ba, így megvan digitálisan is, biztos ami biztos. :)

Amúgy teljesen értem mire gondolsz. Nekem a modern játékok gyakorlatilag zéró egyedisége ami jobban szemet szúr. Mennyire egy kaptafára készülő FPS/TPS játékok ahol csak a grafika számít, és szinte beleszuggerálják az emberbe hogy jók. Réginél azt látom hogy ami nem ment grafikailag, azt kihangsúlyozták játékmenetileg, és sokszor marha jó eredmények születtek. Gondolok itt a Jedi Academy-re vagy a Legend of Kage-re.

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.06.09. 00:03

Ugyan. :D Amit mindenképp ismét ajánlanék, hogy az FB-s csoportot a fórummal lehetőleg érdemes lenne összekötni, átcsalogatni az embereket, és még egy nagyobb kupacba (Santiéval együtt, úgyis ismét ritkán van ideje kipróbálni a többi játékot, ésaztán kitenni az oldalra, amelyik érdemes rá) összegyűjteni az összes létező (értelmes, és játszható/játékra való) játékot egy közös nagy csokorba. Így most picit értelmetlen is nekem, hogy ott is van egy lista, meg itt is készül egy igazából...
Egyenlőre még minden így marad, majd később lehet ez még változni fog, addig viszont még hosszú utat kell megtennem. :)

Endymion

Hozzászólás Szerző: Endymion » 2018.06.11. 22:22

Üdv a fórumon, Törölt Felhasználó!

Én is mindig azt akartam volna amiről most beszélsz. Sok kis RPG Maker csoport volt mindenhol, de hiába ha mindenki mást akart, legalábbis én mindig ezt a választ kaptam valahányszor azzal jöttem elő hogy nagyon jó lenne közös csoportba hozni mindenkit. Imádnám ha mindenki nyitott lenne rá, de erről csak a tagok kérdezhetnék megy egymást. Viszont ha megteszik és mindenki hangoztatná hogy igenis fogjon össze mindenki aki szereti a Maker-t, akkor annyira simán összejöhetne egy nagy egyesítés. :)

RPG Készítő

Hozzászólás Szerző: RPG Készítő » 2019.01.20. 01:14

Üdvözletem mindenkinek!
Az RPG Maker-rel és a vele készült játékokkal is a legjobb barátom ismertetett meg, már jó néhány éve, a pontos számot nem tudom, mikor elhozta nekem az Amnézia paródiáját, a Diszleksziát. Aztán az eredeti játékot is megkaptam, mivel akkoriban még nem rendelkeztem internetkapcsolattal. Készítői pályafutásomat is ez a barát indította el, eleinte csak bolondoztam benne, de aztán egyre jobban kezdett érdekelni és leckéket is kaptam, ugyanez a barátom tanítgatni kezdett a készítői szakma fogásaira, mappelés, event-készítés, és a többi. Nem sok játék került ki a kezeim alól, de azt sikerült mindig másik név alatt kiadnom (Drew-kun, Myoubu aztán Készítő). Az "RPG Készítő" név a tavalyi évben véletlenszerűen ragadt rám, megtetszett és megtartottam. :)
Ennyi lenne, remélem, jól ki fogok jönni mindenkivel! :)
"Minden pillanatban tiéd a döntés, hogy a Fény felé, vagy az ellenkező irányba haladsz.
A Fény örökké ott van."

Válasz küldése