Bemutatkozás

Moderátor: PrKacsa

RPG Készítő

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: RPG Készítő » 2019.01.20. 14:13

Igen, nekem is folyton beugrottak a Diszleksziás sorok, miközben az Amnéziával játszottam. :D Jókat kacagtam rajta.
Jelenleg éppen egy játékon dolgozom, Farkas segítségével, mivel a rendszerekhez még nagyon kezdő vagyok, a történet az erősebbik oldalam.
Az elkészült, és az RPG Maker Hungary oldalon kiadott teljes játékaim eddig:
* Girl of Shades
* Yume - Next Golden Edition
* Wanderer - A vándor

Emellett még van egy demo, a "Zsoldos", amelyhez nem éreztem/érzek elég késztetést, hogy befejezzem. ^^"
"Minden pillanatban tiéd a döntés, hogy a Fény felé, vagy az ellenkező irányba haladsz.
A Fény örökké ott van."

Lazarus-omin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lazarus-omin » 2019.01.27. 20:54

Üdvözlök mindenkit!

A nevem Lazarus-omin, és a fórumra Farkas segítségével bukkantam rá. (Bár úgy rémlik, találkoztam már az oldallal, annak idején, még kezdeti stádiumában)

Amit rólam röviden tudni érdemes: RPG makeres őskövület vagyok. :) A 95-ös szériától követem folyamatosan a szoftvereket, és a velük készített játékokat. Utóbbiaknak abszolúte' szerelmese vagyok. Jómagam is tevékenykedtem a rendszerekkel, mind csapatban, mind egyedi fejlesztőként. Annak idején a Dragon Gamers nevű formációval készítettük el a rendkívül borzalmas Simple Game (2003) c. paródia-játékot. Később egy nagyobb közösségi-RPG projektünk demóját publikáltuk, ez volt a SZövetség. (2004) A csapat 2007-ben feloszlott, így később szólóban folytattam (LZOM-Site, később LZ@DeV néven), s adtam ki az RTP Shorts - Elvetemült Kalandok (2007-...) c. rövid, epizódikus játék... féleséget, egészen 2011-ig. (4 részt élt meg) Volt egy komolyabb játékom is, igazi nagyszabású projekt, amelybe annyi szeretetet és tudást öltem, amennyit csak nem sajnáltam, de az élet úgy hozta, hogy 2012-től hiátuson voltam egészen a közelmúltig.

Mostanság igyekszem újra magamra találni, s ismét a játékfejlesztéssel foglalkozni, amennyire csak az időm, s az energiám engedi. A hiátus alatt is fejlesztgettem kisebb kaliberben, (házi versenyek, Ludum Dare jam-ek) de igazán már az hiányzott, hogy újfent aktívan foglalkozhassak a jó öreg RPG Makerrel.

Mit mondhatnék még? Nyilvánvaló rajongásomat leszámítva: informatikusként dolgozom, gitározom kb. 16 éve, oktatom is a hangszert, 2 együttesben játszom, könyvmoly vagyok egy kisebb házi-könyvtárral, és roppant módon foglalkoztat a pszichológia.

Nagyon mód örülök, hogy ismét adott egy ilyen oldal, ahol a rendszerek és játékok rajongói kreatív eszmecserét folytathatnak. Remélem, szorgos tagja lehetek a közösségnek!
Kép

RPG Készítő

Hozzászólás Szerző: RPG Készítő » 2019.01.28. 08:56

Üdv, Lazarus-omin!

Üdvözöllek a fórumon! Bizonyára a jelen lévő többi tagok sem veszik zokon, ha a nevükben is azt mondom, hogy örülünk a jelenlétednek! :) Személy szerint biztos vagyok benne, hogy szorgalmas tagja leszel az itteni közösségnek. :)

Utóirat: Az RTP Shorts veszedelmesen jó humorral van megírva és nagyon ötletes. :D Néhány napja játszottam ki, annyira nevettem rajta, hogy nem mertem sem enni, sem inni, hogy nehogy megfulladjak. :D Nagyon jó a humorérzéked. :)
"Minden pillanatban tiéd a döntés, hogy a Fény felé, vagy az ellenkező irányba haladsz.
A Fény örökké ott van."

Lazarus-omin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lazarus-omin » 2019.01.28. 23:43

Köszönöm szépen a köszöntést...
RPG Készítő írta:Utóirat: Az RTP Shorts veszedelmesen jó humorral van megírva és nagyon ötletes. :D Néhány napja játszottam ki, annyira nevettem rajta, hogy nem mertem sem enni, sem inni, hogy nehogy megfulladjak. :D Nagyon jó a humorérzéked. :)
... és a kedves szavakat! :) Örülök, hogy célba talált a játék. Igyekszem mindazzal dolgozni, ami az arzenálomat gazdagítja, és amiről úgy érzem, hogy eredményessé tehet egy-egy alkotást. Azt a kis szösszenetet szó szerint a rajongók tartották életben a szeretetükkel. Készült volna egy utolsó, 5. epizód is a szezonhoz, de valahogy sosem jutottam a végére. Másfelé vitt az élet. De talán majd mostanság...? :geek: Ki tudja?
Kép

RPG Készítő

Hozzászólás Szerző: RPG Készítő » 2019.01.29. 18:24

Lazarus-omin írta:
2019.01.28. 23:43
Készült volna egy utolsó, 5. epizód is a szezonhoz, de valahogy sosem jutottam a végére. Másfelé vitt az élet. De talán majd mostanság...? :geek: Ki tudja?
Annak szerintem mindenki nagyon örülne. :)
Spoiler
Show
(Én a legjobban a Végzetes Végzet Sárkány mondatán nevettem el magam, mikor ő csinálta az összefoglalót, hogy annyi esze van, mint egy kerti locsolónak :D XD)
A Fény örökké ott van."

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2019.02.03. 18:24

Lazarus-omin írta:
2019.01.27. 20:54
Annak idején a Dragon Gamers nevű formációval készítettük el a rendkívül borzalmas Simple Game (2003) c. paródia-játékot.
Szia!

Üdvözöllek a fórumon, érezd magad jól közöttünk. :)

A Simple Game paródiával játszottam, elég érdekes volt a sztoryt másképp látni :)
Meg a Dragon Gamers, ha jól emlékszem, G-portálos weboldal volt, ami egyből midi zenét játszott le, ahogy valaki belépett oda, emiatt az oldal is teljesen barátságos hangulatú volt. :)
Még abba az időbe, mikor a rpgcentral.hu is üzemelt.

Lupastic
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lupastic » 2019.02.04. 01:07

PrKacsa írta:
2019.02.03. 18:24

Szia!

Üdvözöllek a fórumon, érezd magad jól közöttünk. :)

A Simple Game paródiával játszottam, elég érdekes volt a sztoryt másképp látni :)
Meg a Dragon Gamers, ha jól emlékszem, G-portálos weboldal volt, ami egyből midi zenét játszott le, ahogy valaki belépett oda, emiatt az oldal is teljesen barátságos hangulatú volt. :)

Létezett soksok fényévvel ezelőtt egy bizonyos "Frostdragon Entertainment" nevű oldal is, az is ilyen gyűjtőoldalnak volt nevezhető + ennek az 1-2 személyes csapatnak voltak saját játékaik is. No azzal egyébként mi a jó isten lett, does anyone know it?

Bocsi a pici offért, csak ha már szóbakerült így az is. :D

RPGMester

Hozzászólás Szerző: RPGMester » 2019.02.04. 17:28

Lupastic írta:
2019.02.04. 01:07
Létezett soksok fényévvel ezelőtt egy bizonyos "Frostdragon Entertainment" nevű oldal is, az is ilyen gyűjtőoldalnak volt nevezhető + ennek az 1-2 személyes csapatnak voltak saját játékaik is. No azzal egyébként mi a jó isten lett, does anyone know it?
Abból lett az rpgmaker.hu. Oda tartozott a Steel Widow is a VVH-kkal, majd egy nézeteltérés után a Steel Widow tartalma törölve lett és szép lassan leépült az egész oldal.
Farkas leírása: Egy vagyok az a kis réteg közül, amely még aktívan foglalkozik az RPG Maker-rel. Segítettem a Steel Widow-nak az Omnissiah készítésében és egyéb kisebb project-ekben. Szeretnék majd egy saját független játékot kiadni.

Lazarus-omin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lazarus-omin » 2019.02.04. 20:20

PrKacsa írta:A Simple Game paródiával játszottam, elég érdekes volt a sztoryt másképp látni :)
Köszönöm a köszöntést!
Igen, jól emlékszel, azok mi voltunk. Annak az érának is megvoltak a maga szépségei, vidám pillanatai. :) A MIDI dal a Rammstein együttes Mutter c. száma volt. (Ebben a formátumban valahogy hozta az a retro video játék feelinget, amit szerettünk volna)
Kép

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2019.02.06. 18:59

Lazarus-omin írta:
2019.02.04. 20:20
Igen, jól emlékszel, azok mi voltunk. Annak az érának is megvoltak a maga szépségei, vidám pillanatai. :) A MIDI dal a Rammstein együttes Mutter c. száma volt. (Ebben a formátumban valahogy hozta az a retro video játék feelinget, amit szerettünk volna)
Meg is találtam a zenét az oldalon:
http://gportal.hu/portal/dragongamers/SZ-Ajka.mid

Egy hosszú kiesés után jó ezt újra hallani, bizony :D 8-)

Válasz küldése