Visual Novel Maker

Mindenféle játék szerkesztő.

Moderátor: PrKacsa

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Visual Novel Maker

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.01.09. 20:30

Sziasztok!

Nemrég a DEGICA kiadta a Visual Novel Maker nevű játékkészítő szoftverjét.

Több információ a szoftverről:
ITT

Ha már próbáltad a szoftvert, és szeretnéd velünk megosztani tapasztalataidat, itt megteheted. :)

Colombo Scarpitti

Re: Visual Novel Maker

Hozzászólás Szerző: Colombo Scarpitti » 2018.08.10. 14:49

Körülbelül egy hónapja volt egy akció a steamen, aminek keretében 14 napig ingyen használhattad a programot megkötések nélkül.
Nosza, gondoltam meg is nézem magamnak, de sajnos egyáltalán nem voltam vele megelégedve.

Alapvetően jó ötlet, de a megvalósítása számos kívánni valót hagy maga után:

A problémák az árral kezdődnek. 55 Euro érzésem szerint túl sok ezért a kis szösszenetért. Én kb. a felét érzem méltányosnak.
A másik gondom, hogy ez aztán kezdő alkotóknak biztosan nem ajánlott. Elég bonyolult a kezelőfelülete, jó pár órát bele kell ölni, mire valaki alapszinten(!) megtanulja használni.
Aztán ott van, hogy a program a jelenlegi állapotában iszonyatosan bugos. Velem többször előfordult, hogy bizonyos parancsokat véletlenszerűen ismételget (hozzátenném, hogy nem az én hibámból), vagy a másik, hogy a menüsor hajlandó eltünedezni munka közben és amíg ki nem lépsz nem is jön vissza. Ez persze azzal jár, hogy a nem mentett alkotásaid elvesznek (ugye a mentés gomb is a menüben foglal helyet :lol: ), ami képzelhetitek milyen idegesítő...

Szóval a jelenlegi állapotában nagyon nem ajánlom, maximum annak érdemes megvennie, aki fanatikus vn rajongó és van ideje alaposan elsajátítani a kezelését.
The wheel's spinning, but the hamster's dead.

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.08.22. 10:08

Van egy ismerősöm aki megvette a szoftvert, ő sem volt vele megelégedve.
Azt mondta, hogy nem annyira átlátható az egész és eléggé korlátolt az, hogy mit lehet benne készíteni és mit nem.
Pl a karakter generátort belőle hiányolta a legjobban, pedig nem lett volna nehéz partokból több VN karaktert létrehoznia (így az alapot használja/használta)

Colombo Scarpitti

Hozzászólás Szerző: Colombo Scarpitti » 2018.10.19. 17:49

Nem, sajnos tényleg nem jó. Én inkább az MV-hez kapható GENE kieget ajánlom. Sokkal egyszerűbb kezelni, jobb az ár, több a lehetőség.
The wheel's spinning, but the hamster's dead.

PrKacsa
Fórum üzemeltető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PrKacsa » 2018.10.23. 08:49

A Gene-nek is vannak hiányosságai, de igen, valóban túlszárnyalja a Visual Novel Makert.
Még akkor is ha csak egy MV kiegészítő, főleg képek koordináta bemérésére alkalmas :)
Mondjuk Gene kiegészítő nélkül is egész jó VN játékokat lehet kihozni MV-be, viszont sokkal több munka van benne. :)

Válasz küldése